: Arnavutköy Çeşmesi Sk. No:12/1 Arnavutköy- Beşiktaş - İstanbul : 0(212) 287 50 01/ 02 - 0(212) 257 85 58 : info@eraltd.com : 0(212) 263 73 03
PDF FORMATINDA ŞİRKET BİLGİLERİMİZ

Lojistik Depo Zeminleri

Kullanım Alanları :

LATEXFALT,  her türlü depo, kuru imalat, dar koridor istifleme, stoklama  alanlarında, forklift ve transpalet trafiğinin çok yoğun olduğu ve özellikle demir tekerlekli trafiğin problem olduğu alanlarda kullanılır.

Sistem : 

LATEXFALT Endüstriyel Zemin Kaplaması 1.5cm ortalama kalınlığında uygulanır. Eski veya yeni, her türlü problemli zeminlerin üzerine uygulanabilir ve kendi kalınlığı içerisinde zemin bozukluklarını kapatır

LATEXFALT zeminler içerdiği bitüm emülsiyonu, doğal kauçuk, reçineler, seçilmiş kum, mıcır ve çimento sayesinde zemini aşırı sertleştirmekten ziyade, zemine belli bir elastisite ve plastisite kazandırıp aşınmayı ve tozumayı önler.

Derz ve ek yeri olmayan LATEXFALT zeminler en yoğun demir tekerlekli transpalet ve forklift trafiğinden dahi etkilenmez.

Kendi kendini tamir etme özelliğinden dolayı tüm depo, nakliye ve fabrika alanlarınızda kalıcı bir çözüm getirir.

Latexfalt bağlayıcı malzeme, suyla ayrıştırılmış ve modifiye edilmiş bitüm emülsüyonu, kauçuk, lateks ve reçineler içerir. Bu bağlayıcı malzeme sahada seçilmiş agrega ve çimento ile özel karıştırıcılarda karılarak astarlanan mevcut zeminin üzerine ortalama 15 mm kalınlıkta serilir ve özel makinelerle sıkıştırılıp perdahlanır. Uygulama kesinlikle derzsizdir.

Özellikler :

Mukavemet
Özel agrega karışımı, 40 ila 60 kg./cm2 konsantre yükler için gerekli mukavemeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Küçük tekerlekli taşıtlar LateXfalt zeminlerde zorlamadan ve rahatlıkla çalışabilirler.

Kalıcı plastisite
LateXfalt bağlayıcı emulsiyon zemine kalıcı bir elastikiyet kazandırır. Çatlaklar ve zemin deformasyonları oluşması imkansızdır. Herhangi bir sebeple oluşabilecek problemler ise LateXfalt zeminin kendi kendine iyileştirme özelliği ile ve üzerindeki alışılmış trafik sonucu zamanla kaybolur.

Termoplastik hareket özelliğinin olmaması
Yüksek ısılarda uygulanan asfalt zeminlerin aksine LateXfalt zeminlerin Termoplastik özellikleri kayda alınmayacak kadar önemsizdir. Zeminin kullanımı -20 ile +60C derecelerde dahi garantilidir. LateXfalt emulsiyonunun, çimento ve ince – iri agregalarla bağlanması termoplastik hareketlerin oluşmasını engeller.

Aşınmaya, tozumaya, kaymaya dayanıklılık
LateXfalt, agregalarla tamamen bağlandığı için, yoğun ve ağır dinamik yükler altında bile hiçbir deformasyona ve aşınmaya uğramadan senelerce tozumayan ve kaymayan bir yüzey sağlar.

Çalışanlar ve malzemeler için konfor
LateXfalt’ın elastikiyeti, zeminin darbelere karşı dayanıklılığını sağladığı gibi dahili trafiğe de konforlu bir yüzey sağlar. Mükemmel ses izolasyon özelliği ile çalışanları rahat ettirir. Yüksek kaliteli aşınmaz yüzeyi sayesinde dahili trafik ekipmanının bakım ve onarım giderleri de büyük ölçüde azaltılmış olur.

Kuruluk ve izolasyon özelliği
Mükemmel ısı izolasyon özelliği ile buharlaşmayı azaltır, beton zemin türlerinin aksine “ayağa sıcak” bir kaplama oluşturur. Özellikle pirinç, tütün, kağıt, vs gibi malzemeler doğrudan doğruya LateXfalt zemin üzerine depolanabilir.

Eksiz ve derzsiz düzgün geçişler
LateXfalt kaplama alan ne kadar büyük olursa olsun derzsiz uygulanır. Genleşme derzleri dikkate alınmaz. Mevcut genleşme derzleri gerek görülürse korunabilir.

Tamiri kolay
Zeminde, zaman içerisinde yapılacak çalışmalardan veya yer değiştirecek makinalardan sonra herhangi bir tamirat gereğinde, bu gibi tamirleri hazır Coldfix tamir harcımız kullanarak sahada ve kendi personeliniz ile çok basit şekilde çözümleyebilirsiniz.

Latexfalt zeminler bir çok durumda sadece en uygun çözümü değil en ekonomik çözümü de aşağıda belirtilen nedenler çerçevesinde getirir.

 1. Normalde mevcut zeminin kaldırılması gerekmez..
 2. Kür şartlarına göre Latexfalt zeminler uygulama sonrası 2 ila 5 gün arasında trafiğe açılır.
 3. İyi bir uygulama planı ve fazla çalışma ile üretimin durması gerekmez veya minimuma indirilebilir.
 4. Latexfalt zemin kaplaması özel istekleri karşılayacak kalınlıklarda da uygulanabilir. Bu durumlarda dahi hiç bir özelliğini kaybetmez.

Latexfalt zeminlerin mevcut zeminlerle bitimi sıfırlanarak yapılabilir. Balıksırtı metodu problemsiz yapılabilir (Aderansı çok yüksektir). Normal şartlarda dilatasyonlar ve derzler nazarı itibare alınmaz.
Neticede Latexfalt size duvardan duvara, eksiz, derzsiz, aşınmaz, tozumaz, kolay temizlenebilen bir zemin sağlar.

Latexflat zeminleri yüksek nem, yangın ve benzeri olaylara karşı dayanıklıdır ve parçalanmaz:

 • Toz tutmaz.
 • Aşınmaya dayanıklıdır.
 • Modern teçhizatlar için uygundur

Sadece Türkiye’de 2.000.000 m2 den fazla referansı bulunan LATEXFALT zemin kaplamaları tüm Avrupa’da ve Dünya’da özellikle depo ve kuru imalat alanlarında kullanılmaktadır.

 

Tozumayan, aşınmayan, derzsiz endüstriyel zemin kaplaması LATEXFALT

 • Eski veya yeni zeminlerinizde uygulanabilen ekonomik bir kaplamadır
 • Yüksek bakım maliyetlerinden kurtarır
 • Her türlü depo, kuru imalat, dar koridor istifleme, stoklama alanlarında, forklift ve transpalet trafiğinin çok yoğun olduğu ve özellikle demir tekerlekli trafiğin problem olduğu alanlarda kullanılır.
 • Transpalet ve forklift makinelerinin bakım maliyetlerini düşürür.
 • Yüksek gürültü ile çalışan alanlarda ses yutma özelliği sayesinde rahat bir çalışma ortamı yaratır.
 • Isı ve nem izolasyonu sayesinde yoğunlaşmayı önler
 • Tamiratı çok hızlı ve kolaydır.