: Arnavutköy Çeşmesi Sk. No:12/1 Arnavutköy- Beşiktaş - İstanbul : 0(212) 287 50 01/ 02 - 0(212) 257 85 58 : info@eraltd.com : 0(212) 263 73 03
PDF FORMATINDA ŞİRKET BİLGİLERİMİZ

FABRİKA ZEMİN BETONLARI – ENDÜSTRİYEL ZEMİN BETONLARI

Bu bölümde, zemin betonları içinde en önemli yeri tutan fabrika zeminleri ve özel amaçlar için kullanılacak zeminler incelenmektedir. Bir zemin döşemesi tasarlanırken özel bir kullanıma göre tasarlanması esas amaçtır, bu kategoride böyle bir yaklaşım başarı için önemli bir gerekliliktir.

 

Fabrika Zeminleri Üretim veya işleme işleri için kullanılan endüstriyel yapıya fabrika denir. Fabrikalar küçük mühendislik atölyelerinden gıda işleme tesisleri veya elektronik parçaların üretildiği yapılara kadar değişir. Böyle geniş bir çeşitlilikte, bir fabrika zemini her zaman belirli bir kullanım için tasarlanmalıdır. Birçok fabrika aynı zamanda depodur. Bunlar daha önce anlatıldığı gibi depolama ve malzeme işleme sistemleri içerir. Bu nedenle, daha önce açıklanmış olan zemin koşulları depo yapılar için olduğu kadar fabrikalar için de geçerlidir. Ancak fabrikaların, aşağıda belirtilen konularda kendi özel ihtiyaçları vardır. • Yükler, • Derz ve çatlak problemleri, • Yüzey pürüzlülüğü, • Aşınma ve tozuma dayanımı, • Kimyasal etkilere dayanıklılık.